Koca Reis Resort
Adres: PK82, Yeniboğaziçi - Mağusa / KKTC
Tel: +90 392 378 8229     Fax: +90 392 378 8322
E-Mail: info@kocareisresort.com
Tesisimizde bungalow ve restaurant ile birlikte kullanabileceğiniz plajımız 350mt uzunluğunda ince kumu ve kristal berraklığında suyu ile muhteşem bir atmosfere sahiptir.

Koca Reis sahili Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin en nezih plajlarından bir tanesidir.

Deniz tutkunlarının vazgeçilmezi olan plajımıza hemen komşu sayılabilecek bir noktada su sporları için kiralayabileceğiniz deniz motoru (jet-ski), deniz bisikletleri ve sörf tutkunları için rüzgar sörfü kayakları mevcuttur.
Plajımızın da içinde bulunduğu sahil şeridi kesintisiz 2.6km uzunluğundadır. Sahilinin altın renkli kumu olması, geniş bir sahil alanından oluşması ve berrak denizi 8-10 metreye kadar sığ olması başlıca özelliklerindendir.

Plajımız halka ve turiste açıktır, giriş ücretsizdir. Fakat şezlong, plaj şemsiye gibi hizmetler ücretlidir. Plaj içerisinde yer alan restaurantımızdan balık, ızgara çeşitleri, kahvaltı ve fastfood tarzı her türlü yiyecek ve içecek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun yanında sahil boyunca deniz motoru (jet-ski), deniz bisikleti ve rüzgar sörfü gibi aktivitelerden de yararlanablirsiniz.